- Edzés, Fitness (133)
- Fék (1942, 2 új)
- Hajtás (1922, 2 új)
- Kerék (3505, 1 új)
- Kerékpár (1049, 2 új)
- Karbantartás (1853, 1 új)
- Kiegészítők (4792, 13 új)
- Kormány (1363)
- Nyereg (778)
- Kerékpár Rugóstag (40)
- Ruházat (2050)
- Kerékpár Szállítás (171)
- Tárolás (92)
- Kerékpár Váltás (1122, 3 új)
- Kerékpár Váz (289)
- Villa (415, 1 új)
- Egyéb termékek (33)
- Komplett szettek (3)
Milyen pedált/stoplit vegyek?
Sok esetben adott egy bringánk, és azon van egy pedál. Amennyiben ez már nem platform pedál, hanem valamilyen pedálkötési rendszerrel tud kapcsolódni a cipőhöz, akkor a cipők kiválasztásakor fontos szempont, hgoy olyan cipőt válasszunk, ami képes fogadni a pedálunkkal kompatibilis stoplit.
Alapvetően MTB kerékpároknál egyszerű a helyzet, de Fitness és országúti bringáknál már érhetnek meglepetések, ezért érdemes áttekinteni a leggyakoribb stoplirögzítési, vagy ha úgy egyszerűbb: cipőtalp szabványokat :)
Ügyelni kell arra mit, mivel kombinálunk, mert eltérőek a szabványok bizonyos esetekben. Röviden összefoglalva: A cipők talpán általában két fajta rögzítés van, amit az egyszerűség kedvéért országútiként (még jobban általánosítva SPD-SL/LOOK), vagy MTB-ként (SPD-nek nevezve) használunk a köznyelvben.
Országúti (3 furat, háromszög alakban)
MTB (2 furat, egymás mellett közel)
Kombinált (Országúti és MTB rögzítés is)
A különböző gyártók pedáljaihoz járó stoplikat tehát összesen kétféle talprögzítésre lehet feltenni (MTB vagy Országúti). A pedálok és stoplik kapcsolatára viszont ennél több szabvány is érvényben van (SPD, SPD-SL, LOOK, Crank Brothers, TIME, stb).
Mindig figyelj arra, hogy a stopli a pedálhoz való legyen, a stopli pedig rögzíthető legyen a cipő talpára. Vannak adapterek, amik pl. átalakítják az országúti talprögzítést MTB-szabványra, de ezek emelnek a talpon kb 5-10mm-t, így módosítani kell a nyeregmagasságon is, amit mindenképp csak mentő megoldásként ajánlunk.