- Edzés, Fitness (87, 1 új)
- Fék (1658, 6 új)
- Hajtás (1659, 7 új)
- Kerék (3203, 35 új)
- Kerékpár (624, 7 új)
- Karbantartás (1383, 3 új)
- Kiegészítők (3971, 9 új)
- Kormány (1146, 8 új)
- Nyereg (634)
- Rugóstag (35)
- Ruházat (1851, 9 új)
- Szállítás (144)
- Kerékpár Tárolás (69)
- Váltás (1030, 2 új)
- Váz (318)
- Villa (392, 1 új)
- Egyéb termékek (31)
- Komplett szettek (8)
Hogyan számítsak megfelelő küllőhosszt?
A számoláshoz segítségedre leszünk automatikus küllőszámító programunkkal! Ezt megtalálod a főoldal jobb oldalán. Ide kézzel is felvihetsz adatokat, de a legtöbb agyhoz és felnihez mi már felvettük a szükséges adatokat. Ha van az adott agyhoz info, azt az alábbi ikonnal jelöljük az oldalon:
Csak kattints rá, és már be is kerül a termék a küllőszámító ablakba. Ugyanígy kerülhet kiválasztásra a felni is, ha pedig nincs adat valamelyikhez, az alábbi rajz segítséget nyújt abban, hogy Te magad is pontosan méretet vehess róla!
A kapott eredményt pontosan jelenítjük meg, nem kerekítünk rajta.
A lényeg, hogy sosem felfelé kerekítünk, hanem lefelé. Ennek az az oka, hogy az eredmény a lehető leghosszabb küllőt adja, így tart az anya a legtöbb meneten. Ha ennél hosszabb küllővel építjük a kereket, akkor fennáll a veszélye, hogy az anya végigér a küllő menetén, és megütközik a küllő már menet nélküli részén. Az eredmény ilyenkor az, hogy a küllőt nem lehet eléggé megfeszíteni, a kerék "laza" marad, vagy a küllőanyát vesszük fokozottan igénybe azzal, hogy a menet nélküli részre akarjuk ráerőltetni. Ilyenkor az anya gyakran elnyalódik, és cserélni kell..
Mi sosem bízzuk a véletlenre, és pl egy olyan eredmény esetén is inkább lefele kerekítünk, mint: 267,7mm. Itt a 266mm-es küllő még tökéletesen masszív kereket ad, és megmarad a lehetőség a későbbi korrekcióra, míg egy 268mm-es küllővel lehet, hogy ez már nincs meg.
Az eBIKE-nál szakemberek végzik a kerekek fűzését, ha nem vagy teljesen biztos magadban, vagy nem vagy az a kísérletezős fajta, mi ezt a szerelést is elvégezzük Neked.
